top of page
  • Styret

Golf hele året? Solum GK vil etablere simulatorer

Hei alle golfvenner!


Styret i Solum Golfklubb har over lengre tid hatt et ønske om å etablere golfsimulatorer i Holmestrand.

Dette for å imøtekomme den blomstrende interessen for helårsspill, og for å kunne tilby nettopp dette til, blant annet, våre medlemmer.


I den forbindelse har vi vært i kontakt med Trackman som er markedsledende leverandør av launchmonitorer/golfsimulatorer. Gjennom Trackman vil man kunne konkurrere på mange av verdens flotteste baner, og sammenligne egne resultater og andre spillere rundt omkring i verden, på en av de mest nøyaktige simulatorene som er på markedet. (https://www.trackman.com/)


For å kunne etablere et slikt senter er Solum Golfklubb avhengig av samarbeidspartnere. Både når det gjelder lokaler, og vi er avhengig av ivrige folk som kan bidra inn mot en arbeidsgruppe som jobber for etablering.

Solum ønsker å undersøke mulighetene for å sette opp to simulatorer.

Krav til utforming av lokaler:

• Takhøyde: Minimum 3 meter.

• Dybde: 6 meter (per simulatorer)

• Bredde: 5 bredde (per simulator).

• Bad/toalettfasiliteter må være på stedet.

• Fordel, men ikke krav: Liten kjøkkenløsning med tilgang på vann.


Klubben har sett på ulike lokaler som sjekker av på alle disse mulighetene, men for å få dette til er klubben avhengig av å få med flere på laget; samarbeidspartnere som, blant annet, kan være villige til å investere i prosjektet/eiendommen. Leieavtaler etc. må evt gjennomgås ved kontraktinngåelse.

Holmestrand Kommune har per i dag tre golfbaner, men mangler muligheten til å spille golf på vinterstid. Vi håper at denne muligheten åpner seg i 2024.

Ta kontakt på post@solumgolfklubb.no ved interesse og/eller spørsmål.

Med vennlig hilsen Styret i Solum Golfklubb.

478 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page