top of page
  • Styret

Solum golfklubb inngår samarbeid med TTM Golf Academy

Updated: Jun 20, 2021

Solum golfklubb har inngått avtale med TTM Golf Academy. TTM er Norges største profesjonelle trenerteam i golf, og holder til på Ballerud i Bærum.


Avtalen innebærer treninger på onsdager for våre medlemmer, og vi tar sikte på oppstart onsdag 11. august.

Leder Mette Kalve flankert av Joakim Schultz (t.v) og Dennis den Roover i TTM
- Vi ønsker å gi medlemmene våre et skikkelig treningstilbud, og TTM har anerkjente og dyktige trenere, og vi er derfor veldig stolte over å ha fått en avtale med disse, sier Mette Kalve, leder i Solum golfklubb.

Foreløpig har vi signert en avtale som gjelder ut denne sesongen, men håper tilbudet blir tatt godt imot hos medlemmene våre, og at dette kan bli et langsiktig samarbeid. Vi har ambisjoner om et tett samarbeid framover.

- Dette gleder vi oss til, sier Kalve.

Ken Villanger blir Solums nye pro


Dette sier TTM:

" Vi gleder oss masse til å kunne tilby Solum GK sine medlemmer privat- og gruppeinstruksjon med TTM Golf Coach Ken Villanger.
Train to Master Golf Academy tilbyr kunnskapsbasert golfundervisning i et helhetlig utviklingsperspektiv, som alltid har et solid fundament i idrettsvitenskapelig akademia.


Vi ser for oss et langt og spennende samarbeid der vårt mål er økt aktivitet og golfglede for alle klubbens medlemmer. Golftrening i gruppe er en fantastisk måte å sosialisere seg på med likesinnede, skape motivasjon for egentrening, og lære mer om det «generelle» i alle deler av golfspillet.


Vil du lære mer om det «spesielle» anbefaler vi å ta individuell instruksjon. Der blir instruksjonen skreddersydd til ditt unike behov. Kombinasjonen med individuell og gruppeinstruksjon har vist seg å være svært god for å skape motivasjon og utvikle golfferdigheter for både ferske så vel som mer etablerte golfere.

Vil dere vite litt mer om Ken og vår treningsfilosofi så ta en titt på vår hjemmeside https://ttmgolfacademy.com/

- Joakim Schultz, daglig leder i TTM Golf Academy

Sees på treningsfeltet!"430 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page