top of page
  • Seniorgruppa

Seniorgjengen rundet av sesongen

Jens Petter Hansen og Anne Britt Ellingsen ble årets beste seniorgolfere på Solum Mandag morgen, ut i frisk luft, få god mosjon, ha et sosialt miljø, kjenne litt adrenalinkick som i gamle dager, og etter et par timer kose seg med kaffe, vafler og sjitprat.


Ja - du tippet kanskje riktig - dette må være seniorgolferne på Solum som hele 21 mandager denne sesongen har møttes til mer eller mindre seriøs kappestrid om å få den hvite ballen ned i golfhullet. Og solen har skint nesten hver eneste mandag, varmet alle og kanskje piffet ekstra opp de som har slått i vannet og gått litt kalde. Da sesongens finale nylig gikk av stabelen var det rekord-deltagelse med 23 spillere, og i strålende solskinn ble det spilt golf over hele skalaen: Noen slag til egen stor glede og noe mer til glede for konkurrentene. Denne gangen var det lagspill - Texas Scramble - og vinnerlaget stilt med John Borgemoen, Ørnulf Rønningen. Bjørn Borge og Anne Britt Ellingsen. Det var også lagt inn konkurranse om nærmest pinnen på utslaget (vinner Tor Arne Wølner), nærmest etter to slag (vinner Bjørn Borge) og om å få utslaget nærmest tauet (vinner Anne Britt Ellingsen). Klubbens beste seniorspiller over hele sesongen (Order of Merit) ble Jens Petter Hansen, og siden han var i Spania ble det koblet opp slik at han kunne motta premien på nett. Hansen vant knepent foran Svein Føske og Hans Jørgen Røre. På kvinnesiden var Anne Britt Ellingsen best med Laila Gehrken og Valborg Sollid på de neste plassene.Bevertningen var nydelig lunsjtallerken levert av Rustique Catering, og klubbleder Mette Kalve takket seniorene for å ha bygd opp et viktig og sterkt samhold som gir helse og glede. Hun håper enda flere vil finne ut hvilken verdifull aktivitet golf er for de litt voksne. Og det er aldri for sent å starte. Roy Bekkestad og Jan Sollid har stått som ledere for turneringene og ga stor ros til spillerne for entusiastisk frammøte, god stemning, ypperlig sosialt miljø og tilløp til godt spill. Det ble lagt vekt på veldig god service i golfkroa, og etter noen ruskete vårmåneder har også banen blitt veldig bra å spille på.

Men selv om den offisielle konkurransesesongen er over, vil ivrige seniorer fortsette sitt helsebringende golfspill helt til snøen kommer og banen stenger.

Jens Petter Hansen vant Johans Pokal Blant seniorene på Solum konkurreres det knivskarpt om pokalen som Johan Wilhelmsen har satt opp for beste matchspiller. Konkurransen starter om våren hvor flertallet av seniorene er med i en ren cup eller utslagskonkurranse. Vinneren går videre til neste runde og utpå høsten er vinneren kåret. De siste årene har Oddvar Bakken og Per Ellingsen fått napp i trofeet. Klubbens beste matchspiller i år ble Jens Petter Hansen som slo ut alle han møtte i duell.

166 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page